LIPOSUCTION

Liposuction Nedir?

Liposuction ya da kısaca lipo, vücudun şeklini iyileştirmek amacıyla karın, bazen de yüz gibi vücudun belirli bölgelerinden egzersiz ve diyete dirençli yağların emme tekniği kullanılarak alındığı cerrahi bir işlemdir.

LİPOSUCTİONUN BENİM İÇİN UYGUN OLUP OLMADIĞINI NASIL ANLARIM?

Liposuction vücudunuzun belirli bölgelerindeki aşırı yağ birikiminden kurtulmaya yönelik bir operasyondur. Tedavi daha şekilli görünmenize yardımcı olsa da kilonuzu önemli ölçüde azaltmaz. Gereksinimler şunlardır:

Yetişkinlerin BMI’sı %30 veya daha fazla olmalıdır
Hayatı tehdit eden veya iyileşmeyi engelleyen herhangi bir hastalığı bulunmayan sağlıklı adaylar
sigara içmeyenler
Sıkı bir cilde sahip olmak
Vücut şekillendirme konusunda bir hedefe ve olumlu bir bakış açısına sahip olmak

Liposuction aynı zamanda zayıflama, yeniden şekillendirme ve hastanın vücut kısımlarının orantılı hale getirilmesinde de kullanılır. Aşırı kilo, vücudun bazı bölgelerindeki yağ hücrelerinin sayı ve boyutunda artışa yol açtığından, tek başına egzersizle kurtulmak mümkün olmadığında liposuction, yağ hücrelerinin sayısını ve boyutunu azaltır.

LİPOSUCTİON ÇEŞİTLERİ

Liposuction Çeşitleri şunlardır:

  • Ultrason destekli liposuction
  • Şişen liposuction
  • Lazer destekli liposuction

LIPOSUCTION’DA KULLANILAN CERRAHI TEKNIKLER NELERDIR?

Türkiye’de, özellikle, “Estherian Clinic“’da, liposuction cerrahisi alanında birçok teknik sunuyoruz ve sizin için en uygun yöntemi seçiyoruz.

● VASER LIPOSUCTION

Vaser liposuction, yağ hücrelerini emilmeden ve vücuttan çıkarılmadan önce parçalamak için ultrason enerjisini kullanan en son teknolojidir, yağ hücreleri birbirine bağ dokusu ile bağlı olduğundan. Yağ dokusu sinirlerden, kan damarlarından ve yoğun bağ dokusundan kolayca ve güvenli bir şekilde ayrılır.

Hepsinden iyisi, Vaser liposuction minimal invaziv ve dağınıktır, bu nedenle iyileşme süresi azaltılabilir. Ek olarak, skar, şişme, morarma ve ağrı olasılığı geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında son derece düşüktür. Ayrıca, iyileşme süresi daha hızlıdır, normal günlük rutininize birkaç gün içinde devam edebilirsiniz, sonuçlar hemen görülebilir, cildi pürüzsüz ve sıkı bırakır, kas gücü ve atlet benzeri bir fizik vermek.

● VASER HI-DEF LIPOSUCTION

Vaser HD liposuction, gelişmiş teknolojiyi kullanarak vücudu yeniden şekillendirmek ve yağları daha hassas bir şekilde çıkarmak için çalışan geleneksel liposuction prosedürlerinin oldukça gelişmiş bir modifiye versiyonudur. Bu teknik, vücuttaki önemli kas grubunu aynı anda ortaya çıkarırken ve vurgularken yağları etkili bir şekilde çıkararak liposuctionda daha gelişmiş olarak kabul edilir, altı paket gibi çekirdek kasları tanımlayarak doğal çizgiler oluşturmak,

Vücut şeklini tanımlamak ve vücudun daha ideal oranlarını geri yüklemek.

LIPOSUCTION PROSEDÜRÜ IÇIN NASIL HAZIRLANIR?

Liposuction ameliyatı için hazırlanırken, tıbbi danışman aşağıdaki talimatları izlemenizi isteyecektir:

Sigarayı bırakmak
Alkol almayı bırakın
Aspirin ve anti-alerjik ilaçlar almaktan kaçının

Ameliyattan önce kliniğin veya cerrahi merkezin lisanslı olduğundan ve ilk gece sizinle kalacak birinin olduğundan emin olun. Estherianclinic olarak tıbbi durumunuzu takip edecek biri var

OPERASYONDAN ÖNCE

Liposuction, büyük kozmetik ameliyatlara kıyasla küçük bir işlemdir. Oluşacak alana ve çıkarılacak yağ miktarına bağlıdır. Bununla birlikte, tedavinin seyrini, iyileşme süresini ve istenen sonuçların elde edilmesini sağlamak için hazırlık ve planlama gerektirir.

Cerrah, işleminizden üç hafta önce sigara içmeyi ve alkol almayı bırakmanızı isteyecektir. Bu süre boyunca anti-inflamatuar ilaçlar ve bitkisel takviyelerden kaçının, çünkü bunlar kanama miktarını artırabilir. Prosedürünüze giden haftalarda bol su içmelisiniz.

Cerrah hastanın durumunu değerlendirir ve uygun muayeneleri yapar. Cerrah, ameliyata başlamadan önce liposuction yapılacak alanları ve alınacak yağ miktarını belirler.

Cerrahınız işlemden üç hafta önce sigara içmeyi ve alkol almayı bırakmanızı isteyecektir. NSAID’lerden kaçınmanın yanı sıra, bitkisel takviyeler de kanama miktarını artırabilir.

Ameliyattan önceki haftalarda bol su içmek önemlidir.

OPERASYON SIRASINDA

Cerrahi prosedür, liposuctionın amaçlandığı bölgeye bağlı olarak yaklaşık 1-4 saat boyunca genel anestezi altında gerçekleştirilir. Cerrah ayrıca, iyileşmeden sonra karşılaştırmak için liposuction öncesi bölgelerin fotoğraflarını çeker.

Ameliyattan önce, cerrah alanlar üzerinde çizgiler çizer, aşırı yağ dokusunun tedavi edileceği cilt ve kaslar arasındaki alanı tanımlar, ve sonra hedef alanda birkaç küçük kesikler yapar.

Cerrah kanül tüpünü yerleştirmek için küçük kesiler yapar, daha sonra tedavi edilecek alan tıbbi bir çözümle doldurulur, daha sonra Vaser’in ultrason enerjisi, bağ dokusundan gelen yağı nazikçe parçalar, yumuşak hale getirmek ve güçlü emiş olmadan ve çevre dokuları sağlam bırakmadan daha kolay çıkarılmasına izin vermek, bu da geleneksel liposuction ile karşılaştırıldığında daha az morarma, daha az şişme ve daha az ağrı anlamına gelir.

Daha sonra, fazla yağ, tamamlandıktan sonra cerrahi olarak kapatılan kesilerden sokulan özel bir kanül cihazı kullanılarak vücuttan çıkarılır. Sıvı, ameliyattan sonra ağrıyı hafifletmek için hastanın vücudunda kalır ve daha sonra vücut tarafından emilir.

Kesilerin etrafındaki dikişleri kapattıktan sonra, cerrah şişliği azaltmak için cerrahi bölgeye bir kompresyon bandajı uygular.

OPERASYONDAN SONRA

Ameliyattan sonraki ilk birkaç gün boyunca liposuction yapılan bölgede morarma, şişlik ve ağrı, iyileşmeye başlamadan önce biraz artması beklenmektedir. Bazı drenler, cildin altından kanla karıştırılmış istenmeyen sıvının çıkarılmasına yardımcı olmak için yerleştirilecektir. Şişliği azaltmak için 8 hafta boyunca bir sıkıştırma bandajı da yerleştirilir.

Hastanın günlük hayatına ve normal rutinine geri dönmesi için yaklaşık bir haftaya ihtiyacı vardır.

Ameliyattan üç hafta sonrasına kadar yoğun egzersiz yapmaktan kaçının. Yaklaşık iki hafta sonra hafif egzersiz yapabilirsiniz.

Tedavi edilen bölgelerde uyuşma hissi çok normaldir ve zamanla normale dönecektir. Sonuçlar genellikle anlıktır ve cildi pürüzsüz ve sıkı hissettirir.

Free Consultation